Váš nákupní košík
Váš košík je prázdný.
Mujlekarnik.cz > Moje potíže > Zažívání > Zácpa > Bisacodyl-K drg.105x5mg
BISACODYL-K 45%

Bisacodyl-K drg.105x5mg

Přípravek působí na pohyblivost tlustého střeva a konečníku, při čemž nebolestivým rytmickým smršťováním podporuje vylučování stolice a plynů. Nezpůsobuje závislost. Čtěte pozorně příbalový leták.
Kód: 96620
Cena: 248 Kč
136 Kč
skladem 12 ks - IHNED K ODBĚRU
Doprava ZDARMA
při nákupu
nad 1500 Kč
680
odběrných
míst
Přípravek působí na pohyblivost tlustého střeva a konečníku, při čemž nebolestivým rytmickým smršťováním podporuje vylučování stolice a plynů. Nezpůsobuje závislost. Čtěte pozorně příbalový leták.
Upozornění: Příbalový leták nebyl nalezen.

Příbalový leták

Příbalová informace - VP

Informace pro použití, čtěte pozorně!

BISACODYL-K

(Bisacodylum)

obalené tablety

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

KRKA, d.d., Novo mesto, Slovinsko

Složení

Aktivní látka: Bisacodylum 5 mg v 1 obalované tabletě

Pomocné látky: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, methakrylátový kopolymer typ A, methakrylátový kopolymer typ B, arabská klovatina, triacetin, sacharóza, voskové leštidlo, tartrazin, ponceau 4R

Indikační skupina

Laxativum

Charakteristika

Přípravek působí na pohyblivost tlustého střeva a konečníku, při čemž nebolestivým rytmickým smršťováním podporuje vylučování stolice a plynů. Nezpůsobuje závislost.

Indikace

Přípravek se užívá při akutní funkční zácpě (např. při změně pobytu při cestování, při změně životosprávy). Dále se přípravek užívá k přípravě pacienta na operaci a k vyprázdnění střev před vyšetřením tlustého střeva (rentgenové, endoskopické, sonografické), po přechodnou dobu trvání obtíží při zácpě u bolestivých stavů v oblasti řitního otvoru (řitní trhliny, hemeroidy) a dále při druhotné zácpě, provázející jiné choroby na doporučení lékaře. U pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko se přípravek může užívat při chronické zácpě pod dohledem lékaře.

Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 6 let.

Kontraindikace

Přípravek nesmí být podáván při přecitlivělosti na účinnou látku bisakodyl nebo jiné laxativum stimulačního typu, dále při akutní břišní příhodě (projeví se náhlou bolestí břicha, zástavou odchodu plynů a stolice, případně nucením na zvracení nebo zvracením či horečkou. V takové situaci se neprodleně poraďte s lékařem), krvácení z konečníku, zánětu žaludku a střev a střevní neprůchodnosti. Přípravek nesmí být také podán bezprostředně po operaci dolní části zažívacího traktu.

Přípravek rovněž nesmí být užíván v prvních třech měsících těhotenství a v období kojení a nesmí být podáván dětem mladším než 6 let.

Nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen, nicméně při užití vyšší dávky, než je doporučená se mohou vyskytnout bolesti břicha nebo křeče, říhání, průjem a zvracení. Tyto obtíže se objevují častěji u nemocných se závažnou zácpou. Může se též vyskytnout kožní vyrážka, kopřivka a svědění.

Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) poraďte s lékařem.

Interakce

Účinky přípravku Bisacodyl - K a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Bisacodyl - K užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Mezi užitím přípravku Bisacodyl - K a požitím mléka nebo antacid (léky snižující kyselost žaludeční šťávy) by měl být interval nejméně jedna hodina.

Mezi užitím přípravku Bisacodyl - K a ostatních léčiv by měl být interval 2 hodiny.

Při současném užívání vysokých dávek přípravku Bisacodyl - K a antikoagulancií (léky snižující srážlivost krve) může dojít ke sníženému účinku antikoagulancií.

Při současném užívání vysokých dávek přípravku Bisacodyl - K a isoniazidu (lék pro léčbu tuberkulózy) může být sníženo vstřebávání isoniazidu.

Dávkování a způsob podání

Přesné dávkování vždy určí lékař.

Dospělí a děti starší 12 let užívají 1 až 2 tablety večer. V případě potřeby může lékař dávku zvýšit.

Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými a dětmi od 12 let ne déle než 2 týdny.

Děti od 6 do 12 let užívají 1 tabletu večer.

Tablety se polykají celé a zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.

Během léčby přípravkem Bisacodyl - K se doporučuje pít dostatek tekutin. Účinek přípravku se projeví za 6 až 12 hodin po užití.

Upozornění

Užívání přípravku Bidacodyl - K se nedoporučuje u nemocných s nevolností, zvracením nebo bolestmi břicha.

Nemocní s diabetes mellitus (cukrovkou) by měli vzít v úvahu, že každá tableta Bisacodylu - K obsahuje 120 mg cukru.

Dětem ve věku mezi 6-12 lety může být přípravek podáván pouze z vážných důvodů a na doporučení lékaře.U dětí musí být dávka upravena (viz odstavec Dávkování a způsob podání ).

Předávkování

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Varování

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení

15, 105 obalených tablet

Datum poslední revize textu

10.6. 2009

2/2

Zeptejte se lékárníka


10
rozhodujících důvodů
proč nakoupit
u nás
  1. jsme opravdová lékárna
  2. máme nejnižší ceny vybraných produktů
  3. dopravu nabízíme již od 57 Kč nebo zdarma
  4. zajistíme rychlé doručení Vašeho zboží
  5. přidáme dárek do každé objednávky
  6. máme tisíce položek skladem
  7. nabízíme možnost osobního odběru zdarma
  8. poskytujeme konzultační službu lékárník na telefonu
  9. zdarma provozujeme internetovou poradnu online
  10. máme 99% spokojených zákazníků

Alternativy produktu BISACODYL-K

LAXYGAL
Laxygal gtt.1x10ml/75mg Galena
Přípravek je vhodný pro krátkodobé užití u akutní funkční zácpy a při druhotné zácpě provázejíc
65 Kč
Dr.Popov Psyllicol příchuť pomeranč 100g
Dr.Popov Psyllicol příchuť pomeranč 100g
Psyllicol, Psyllium Dr. Popova s příchutí pomeranče se sladidlem ze stévie, rozpustná vláknina.
83 Kč
PROJÍMAVÁ ČAJOVÁ SMĚS
Megafyt Projímavá čajová směs por.spc.20x1.5g
Léčivý čaj. Rostlinný léčivý přípravek určený pro krátkodobou léčbu funkční zácpy provázenou na
54 Kč
ENTEROL
Enterol por.cps.dur.30x250mg
Přípravek je určen k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu, léčbě i prevenci zánětu tlustéh
389 Kč

Nedávno prohlížené produkty

BISACODYL-K 45%
Bisacodyl-K drg.105x5mg
Přípravek působí na pohyblivost tlustého střeva a konečníku, při čemž nebolestivým rytmickým sm
248 Kč
136 Kč