Článek: Alergie

Alergie

V této kategorii najdete volně prodejné léčivé přípravky a doplňky stravy proti alergiím. Alergie jsou v dnešní době ve vyspělých zemích civilizačním onemocněním, postihují asi třetinu populace a jejich výskyt neustále stoupá. Alergická reakce je nepřirozená reakce imunitního systému na obyčejné podněty z vnějšího prostředí. V těle se začnou nadměrně tvořit protilátky a vzniká zánětlivá reakce. Alergie se může projevit hned po narození nebo klidně až v dospělosti nebo ve stáří. Alergie se nejčastěji projeví typickými příznaky na pokožce (atopický nebo jiný ekzém, kopřivka, otok, svědění), na sliznicích (slzící zarudlé oči, vodnatá rýma, stažené nebo opuchlé dýchací cesty, svědění v nose a kýchání) nebo na sliznici trávícího traktu (alergie na potraviny, na laktózu, lepek).

Co na alergii?

Základem boje proti alergiím je co nejvíce se vyhýbat alergenu, např. lidé trpící bronchiálním astmatem alergického původu by se měli vyhýbat rozkvetlým loukám a polím, když je alergenem pyl, nebo zaprášeným místům, když je spouštěčem astmatického záchvatu prach. Člověk alergický na včelí jed by se neměl pohybovat v místech, kde jsou úly nebo kde se předpokládá, že by včely mohly být. Teoreticky to zní hezky, ale realita je bohužel jinde. Často to totiž nelze vyhnout se alergenům a člověk musí mít u sebe nějaké léky proti alergiím.

Pokud jste diagnostikovaným alergikem, Váš lékař Vám obvykle předepisuje léky proti alergiím s předstihem na delší období v roce (podle pylového kalendáře) nebo dokonce na celý rok. Pokud máte ovšem jen občasné potíže a nemáte čas zajít k doktorovi, můžete si u nás vybrat i léčivé přípravky na volný prodej, ale některé lze koupit jen v menším balení, než by Vám předepsal alergolog. Mezi léčivé přípravky působící celkově proti alergiím patří např. Fenistil kapky, Zodac kapky či tablety, pak si v této kategorii můžete vybrat z přípravků, které řeší jednotlivé projevy alergie, např. oční kapky, spreje do nosu, masti na pokožku atd. Máme v nabídce i nosní sprej Flixonase s obsahem kortikoidů, který řeší alergickou rýmu a zároveň i oční symptomy.

Proč si objednat právě u nás?

Po Olomouci rozváží zásilky náš kurýr zdarma každý pracovní den, při objednávce nad 1 500,- budete mít dodání zdarma po celé ČR. Jestli potřebujete s výběrem poradit, jsme Vám k dispozici na chatu nebo na telefonu. Máme skladem obrovský výběr lékárenského zboží i dalších přípravků z řad kosmetiky a zdravé výživy za velmi výhodné ceny.