Článek: Dětská imunita

Dětská imunita

Dětská imunita

V této kategorii volně prodejných léčivých přípravků a doplňků stravy najdete hlavně vitamíny, které přispívají ke správnému fungování imunitního systému, a to ve formě cucavých tablet nebo gumových želatinových bonbónů, čaje, dětské sirupy na imunitu i obyčejné tobolky na spolknutí nebo eventuálně i na vysypání do nápoje nebo jídla pro malé děti. Dětská imunita se doporučuje posílit hlavně při vyšší fyzické i duševní zátěži (malí sportovci nebo při intenzivním učení do školy) a ještě zejména v období chřipek - hlavně na podzim a v zimě. Posílit dětskou imunitu můžete tedy vhodnými doplňky stravy, které u nás nabízíme za výhodné ceny, ale nesmíte zapomenout i na pestrou stravu přirozeně bohatou na vitamíny a minerály, tedy zahrnout do dětské stravy hodně čerstvého ovoce a zeleniny, kysaných mléčných výrobků, ořechy, med aj. Na podporu dětské imunity se doporučuje i dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a otužování (střídání teplé a studené vody ve sprše).

Co na dětskou imunitu?

Z vitamínů a minerálů je vhodné doplnit zejména vitamin C a zinek. Na posílení dětské imunity také velmi dobře působí beta-glukany, což jsou látky izolované z některých hub a rostlin a doporučují se brát dlouhodobě 2 - 3 měsíce zejména u dětí, které trpí opakovanými infekcemi např. dýchacích cest. Některé z přípravků lze však užívat i při akutním stavu počínající infekce, musí se tomu ale uzpůsobit dávkování. Další účinnou látkou přípravků, které v této kategorii najdete, jsou dřevokazné houby, jako je hlíva ústřičná bohatá na již zmíněné beta-glukany. I pro nejmenší děti zde najdete vhodné přípravky, např. Imunoglukan sirup, který obsahuje specifický vysoce purifikovaný typ beta-glukanu s účinky na posílení obranyschopnosti ověřenými v řadě klinických studií. Mezi další účinné látky na podporu imunity patří nukleotidy, aminokyseliny a peptidy, které velmi dobře působí na slizniční imunitu a jsou obsaženy např. v přípravku Preventan JUNIOR. Na posílení imunity a zároveň i na všemožné zažívací potíže lze použít i probiotika, což jsou tělu prospěšné bakterie vyskytující se zejména v tlustém střevě. Jsou vhodné zejména při léčbě antibiotiky nebo po ní, neboť hlavně širokospektrá antibiotika vymýtí bohužel kromě těch špatných bakterií, které onemocnění způsobily, i tu správnou střevní mikroflóru (probiotické bakterie). Další přípravky v této kategorii obsahují bylinné výtažky, jako je šťáva z nati třapatka (Echinacea herba). Ta by se však měla užívat na posílení imunity jen krátkodobě, a to maximálně 6 - 8 týdnů.

Kromě doplňků stravy na posílení dětské imunity zde najdete i další doplňky vhodné pro děti, např. multivitaminové přípravky, vitamin D, rybí tuk, kolagen na klouby aj.

Proč nakoupit právě u nás?

Jsme kamenná lékárna v centru Olomouce s rozvozem po Olomouci a nejbližším okolí zdarma každý den, nebo při objednávce nad 1 500,- Kč doprava zdarma po celé ČR. Máme tisíce položek skladem a rádi Vám hbitě zodpovíme Vaše dotazy na telefonu nebo na on-line chatu. Máme široký sortiment zboží za velmi výhodné ceny.