Článek: Kašel

Kašel

Co na kašel?

Je to normální obranný reflex, cílem kašle je očistit dýchací cesty. Může mít mnoho příčin. Velmi často však provází nemoci dýchacího ústrojí.
Kašel, společně s rýmou, horečkou a bolestí v krku patří k nejčastějším příznakům onemocnění horních cest dýchacích. Nejdříve se většinou kašel projevuje jako suchý, dráždivý později přechází na kašel vlhký se současným vykašláváním hlenu.


Suchý kašel

Suchý kašel je neproduktivní a často je velmi obtěžující až vysilující a může i omezit aktivity pacienta, např. noční záchvat kašle může způsobit nespavost.
Na suchý kašel se používají antitusika. Jsou to léky, které tlumí suchý neproduktivní kašel. Na výběr máme tablety, kapky a i sirup. Tyto přípravky by se neměli kombinovat s přípravky na vykašlávání, aby nedošlo k hromadění hlenu v průduškách.
Kašel nemusí být vždy součástí onemocnění horních cest dýchacích. Může být způsoben užíváním některých léků, může být následkem alergické reakce a může doprovázet i některá závažnější onemocnění.


Vlhký kašel

Vlhký kašel se objevuje většinou až po fázi suchého kašle, takže až v pozdější fázi onemocnění dýchacích cest. Je to kašel produktivní s vykašláváním hlenů.
Na vlhký kašel se používají mukolytika a expektorancia. Jsou to léky, které usnadňují odkašlávaní a zlepšují vykašlávání.
Na léčbu kašle máme velké množství přípravků, v různých formách. Vždy je důležité tyto přípravky doplnit dostatečným pitným režimem, který vykašlávání usnadňuje.

Rostlinné přípravky

Další velkou skupinou přípravků na léčbu kašle jsou bylinné přípravky. Břečťan, jitrocel, bez, sléz a jejich různé kombinace. Jsou oblíbeným doplňkem léčby, zmírňují symptomy nachlazení. Jsou to také čaje, které můžeme využít na podporu pitného režimu.
Ne vždy je možné léčit kašel bez návštěvy lékaře. Např. při zhoršení kašle, déle trvající teplotě, při dušnosti, pokud je hlen u kašle různě zabarven atd. je vždy potřeba navštívit lékaře.

Proč nakupovat právě u nás?

Výhodná cena, rychlost vyřízení objednávky, odborný konzultační servis, odměny za Vaši přízeň. Zařaďte se i Vy mezi 99% našich spokojených zákazníků, kteří nám důvěřují.