Článek: Nespavost

Nespavost

Tablety na spaní

V následující kategorii naleznete léky na nespavost bez lékařského předpisu. Je pro Vás obtížné večer usnout? V noci se často budíte a ráno jste unavení a bez nálady? Nespavost je nemoc, která výrazně snižuje kvalitu života a obtěžuje přibližně 10-15% lidí. Kvalitní spánek trvá přibližně 8 hodin denně a je nezbytný pro každodenní regeneraci mozku. Rozlišujeme tři typy poruch spánku, obtížné usínání, noční probouzení a časné ranní buzení. Ani jeden z následujících problémů by neměl být zanedbáván, jelikož se dále může rozvinout v závažnější psychickou poruchu.

Užívání léků na spaní bez předpisu je nenávykové

Zatím co hypnotické léky na recept vyvolávají při dlouhodobém užívání závislost, volně prodejné bylinné léky na spaní jsou složené z přírodních látek a jsou zcela nenávykové. Vybrat si u nás můžete z celé řady tablet a kapslí nebo čajů. K nejznámějším patří přípravky obsahující meduňku, kozlík, mučenku, chmel buď samostatně, nebo v kombinaci. Jedná se o bylinky se zklidňujícím účinkem, které mohou pomoci i při úzkostných stavech a nervozitě.

Kromě užívání tablet na spaní je také důležité řídit se zásadami tzv. spánkové hygieny, např. nepít pozdě odpoledne kávu, zelený čaj nebo energetické nápoje, nekouřit ani nepít alkohol. Před usnutím je třeba vynechat těžká jídla a pár hodin před spaním není vhodná ani přílišná fyzická aktivita, ale spíše lehká procházka. Dodržování těchto jednoduchých pravidel může v kombinaci se správně zvoleným přípravkem na spaní výrazně zkvalitnit Váš spánek.