Článek: Zácpa. Jak léčit zácpu?

Zácpa. Jak léčit zácpu?

Zácpa je málo časté, obtížné a bolestivé vyprazdňování tuhé stolice s frekvencí méně než 2 krát týdně. Můžeme ji rozdělit na dva typy, a sice na zácpu akutní, která netrvá dlouhodobě a především ji způsobuje stres, nedostatek vlákniny a tekutin. Často se u nás může dostavit při cestování nebo změně prostředí. Zácpa sekundární, neboli chronická, má často příčinu mimo střevo. Může být důsledkem neurologických nebo psychiatrických onemocnění. Často doprovází hemoroidy nebo ji mohou způsobovat některé léky.

Jak se zbavit zácpy?

Babské rady "jak na zácpu" zde nenajdete. Jako prevence zácpy je nejdůležitější pravidelná pohybová aktivita, pitný režim, alespoň 2 litry vody denně a zdravá strava bohatá na vlákninu, tedy ovoce a zelenina nebo dále psyllium a lněná semínka. Co se léků týče rozlišujeme několik skupin projímadel neboli laxativ.

1. Kontaktní laxativa vyprazdňují střeva místním drážděním přímo v tlustém střevě. Užívají se většinou večer a účinek se dostaví za 6-8 hodin, tedy ráno. Lze je využít při akutní zácpě a to krátkodobě. Při dlouhodobém užívání je zde riziko návyku a oslabení střevní peristaltiky. (Gutalax, Dulcolax, Fenolax, Bisacodyl-K a další). Do této skupiny patří i list nebo plod rostliny Senna jejíž nálev se popíjí při zácpě a za 6-8 hodin se dostaví účinek.

2. Laktulóza je sacharid, který se nevstřebává do organismu. V tlustém střevě je štěpena na produkty, které zvětšují objem stolice a urychlují tak její průchod trávicím traktem. Jedná se o šetrnou látku, kterou je možné užívat i dlouhodobě.

3. Glycerinové čípky účinkují rychle, tedy do půl hodiny po aplikaci. Glycerol na sebe naváže vodu, tím stolici změkčí a zvětší její objem a pomáhá při vyprázdnění. Hledáte-li rychlou pomoc při zácpě, glycerinové čípky by mohly být správná volba.

4. Probiotika jsou bakterie, které se přirozeně vyskytují v našich střevech a dohlížejí na zdravé a normální trávení. Doplnit je můžeme buď ve formě tzv. laktobacilů, obsažených v doplňcích stravy, nebo v jogurtech a mléčných výrobcích s živými kulturami. Doporučujeme i při zácpě u dětí, kdy laktobacily podporují správné osídlení střev bakteriemi.

Proč nakupovat přípravky na zácpu právě u nás?

Výhodná cena- díky našim přímým vazbám na výrobce medikamentů a s ohledem na naše odběratelské objemy jsme schopni Vám nabídnout u řady produktů, včetně léků na zácpu, bezkonkurenční cenu.

Rychlost vyřízení objednávky - většinu produktů máme skladem, proto váš nákup dokážeme vyřídit téměř ihned po objednání.

Odborný konzultační servis - využijte telefonické poradenství nebo se poraďte ohledně výběru laxativa s našim online lékárníkem prostřednictvím chatu.

Dárek k objednávce - jako registrovaný zákazník od nás dostanete ke každé objednávce drobný dárek. Navíc máte předvyplněny vaše kontaktní údaje, takže váš příští nákup na mujlekarnik.cz bude rychlý a pohodlný. Ve vašem účtu také uvidíte historii nákupů a přehled objednávek.

Doprava zdarma - při objednávce nad 1500 Kč garantujeme dopravu zdarma po ČR. Využít můžete i více jak 3000 odběrných míst, kde si můžete osobně vyzvednout vámi zakoupené přípravky na zácpu. Zařaďte se mezi 99 % spokojených zákazníků, kteří nám důvěřují.