Přehled článků v poradně

Vzdělávací projekt financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu.

Nezkoušejte přestat kouřit, přestaňte skutečně!

Zdraví našich očí můžeme významně ovlivnit tím, co jíme. Strava bohatá na vitaminy a antioxidanty je základem zdravé výživy, zároveň má zásadní vliv na váš zrak, pozitivně působí proti vzniku šedého zákalu

Vyhrajte vitaminy pro děti na tři měsíce zdarma a další lákavé ceny.

Jednoduchá pravidla při pobytu v přírodě.

Co dělat, když nohy bolí, ale není čas na pořádnou rekreaci? Dopřejte vašim nohám lázeňskou péči v pohodlí domova.

Ženšen-tonikum pro vaši duševní i fyzickou svěžest.

O koenzymu Q10 a energii.

Rekapitulace projektu

Nevzdávejte boj s bolestí kloubů.

Vážení rodiče, řadu informací stran péče o novorozence určitě maminka dítěte slyšela na novorozeneckém oddělení, přesto si dovoluji připomenout.

Kůže pokrývá celé tělo a jako celek tvoří důležitý lidský orgán. Odráží mnohé projevy vnitřních i celkových onemocnění. Kožní nemoci novorozenců a kojenců jsou podmíněny jejich lehce zranitelnou kůží a nižší místní i celkovou obranyschopností. Trpí chorobami nehnisavými, hnisavými, alergickými, ale i nemocemi vyvolanými parazity, viry nebo plísněmi.

Osteoporóza nebo-li řídnutí kostí je často nazývaná tichou epidemií- zhoršující se kvalita kostí nebolí a neobtěžuje, projeví se až zlomením kostí, kdy už je na prevenci a péči o kostní tkáň pozdě. V řídnoucích kostech dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů a zvyšuje se nebezpečí zlomenin.

Jak se osteoporóze ubránit? Začněte s prevencí včas! Osteoporóza neboli řídnutí kostí je často nazývaná tichou epidemií- zhoršující se kvalita kostí nebolí a neobtěžuje, projeví se až zlomením kostí, kdy už je na prevenci a péči o kostní tkáň pozdě. V řídnoucích kostech dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů a zvyšuje se nebezpečí zlomenin. Mezi projevy osteoporózy často patří také bolesti zad.

O projektu Odvykání kouření v lékárnách.

Cenné rady pro klidný spánek.

Nákupní rádce i pravidla měření krevního tlaku v domácím prostředí.

Zde najdete seznam všech výrobců jejichž sortiment máme nebo jsme měli v nabídce. Je jich přes 2500.

Pomozte nám zlepšit životní prostředí. Podpořte recyklační program program v lékárnách.

Chraňte svou pokožku dodržováním jednoduchých rad.

Trávíte rádi čas na zahradě nebo si dopřejete procházku v parku? Po letošní mírné zimě je třeba mít na paměti, že klíšťata mohou být prakticky všude a v letním období jsou nejaktivnější.

Projekt je podpořen a financován v rámci Operačního projektu lidské zdroje a zaměstnanost MPSV a ESF v ČR.

Vyhodnocení projektu.

Dnešní generace žijí rychle a tomu přizpůsobují i výběr a přípravu potravin: nadbytek polotovarů, instantních výrobků, fast food apod. Naše strava je nevyvážená, nevhodně připravovaná a často nadměrnému příjmu neodpovídá energetický výdej.

Kontaktní čočka je optická pomůcka používaná většinou ke korekci refrakční vady oka jako plnohodnotná alternativa brýlí. Výroba moderních kontaktních čoček vychází z hydrofilního polymeru (polymetylmetakrylát), jenž jako první k tomuto účelu použil český chemik, profesor Wichterle.

Neschopnost udržet moč je ve stáří velmi častým problémem, který se nevyhýbá ani pacientům v domácí péči. Pacient si stěžuje na nechtěný únik moči různého stupně. Ve skupině osmdesátiletých a starších je už takto postižena každá druhá žena a každý třetí muž.

Ve Švédsku nebo Švýcarsku je to už běžná praxe. Nemocný člověk nemusí okamžitě s prvními příznaky nemoci běžet k lékaři, ale jednoduše se připojí na internet, kde přes e-mail nebo videokonferenci vyhledá odbornou radu.